5 yılda 10 bin kişiyi ev sahibi yapacak

Yeni projeyle, konut fiyatlarını yüzde 30-35 aşağıya çekeceklerini anlatan Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, konut alıcısına üç önemli avantaj sunduklarına dikkat çekti. Babacan, “İlki vatandaş bir kerede 8-10 milyon lira borçlanmayacak. Aylık taksitler, konut kredilerindeki gibi yüksek olmayacak. İkincisi toplam ödenecek tutar piyasasının çok altında olacak. Üçüncüsü ise sorunlu bir arsayla uğraşmayacak. ‘Ben artık ev alamam’ diyen alıcılara yeni bir alternatif sunuyoruz” dedi.

1+1 ARSALARI 990 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Tuzla’nın ardından Başakşehir, Arnavutköy ve Silivri’de benzer konutları üreteceklerini ifade eden Babacan, 5 yılda kendi arsalarıyla 10 bin kişiyi ev sahibi yapacaklarını kaydetti. Bu modelde kendi mülkiyetlerindeki arsaları maliyetine sattıklarını belirten Holding CEO’su Mehmet Babacan ise, şu bilgileri verdi: “Tuzla projemizde 1+1 arsa payımız 990 bin TL’den başlıyor. Yüzde 30 peşinat ödeyenler, 24 ay taksitli ödeme imkanlarıyla alım yapabilecek. Taksitler 29 bin TL’den başlayacak. Ön talep döneminde 300 yatırımcı hedefliyoruz ve bu fiyatlar 15 Haziran tarihine kadar geçerli.”

HALKA ARZA HAZIRLANIYORUZ

GYO şirketine dönüşmek istediklerini ifade eden İbrahim Babacan, “Halka arz için 6 aydır çalışıyoruz. SPK başvurumuzu yapıp onay sürecine geçeceğiz. Hedefimiz 2025’in ilk çeyreği” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir