Boyner kadınları yeniden iş hayatına kazandırıyor

Bünyesindeki 6 grup şirketi, 250’den fazla mağaza, e-ticaret siteleri, mobil uygulamaları ve 8 bini aşkın çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren Boyner Grup’un İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Seda Kızıltan, “Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlama odağında kadınların güçlenmesini ve istihdamını sağlayacak projeleri kararlılıklara hayata geçirmeye ve sürdürmeye özen gösteriyoruz. Seninle Tamam projemiz de hiç çalışma fırsatı bulamamış, çeşitli nedenlerle çalışma hayatına ara vermiş ve sonrasında da iş hayatına dönememiş kadınları Boyner’in bir parçası olmaya davet eden bir proje” dedi.

ÇALIŞMA SAATLERİNİ KENDİLERİ BELİRLEYEBİLİYOR

Seninle Tamam projesinin kadınlara kendi belirleyecekleri çalışma saati seçeneğiyle işe başlama özgürlüğü sunduğunu belirten Seda Kızıltan, şöyle devam etti:

“Seninle Tamam projesi 2022 yılında başladı. Şu ana kadar elliye yakın kadın Türkiye’de bulunan farklı şehirlerdeki Boyner mağazalarında iş hayatına dahil oldu. Bu rakam her ay artarak devam edecek. Seninle Tamam projesi bizim için sadece bir istihdam projesi değil. Burada çeşitli nedenler ve engeller ile iş hayatına dahil olamamış kadınlarla birlikteyiz. ‘İş hayatında tecrübem yok’, ‘Çocuğuma kim bakacak’, ‘Esnek olmayan çalışma saatleri’ gibi çekincelerin olmadığı bir projeden bahsediyoruz. Bu yüzden çalışma saatleri ve şartlarında onların iş hayatındaki varlığını engelleyecek sorunları göz önünde alıyor ve esnek bir çalışma ortamı sağlıyoruz. Boyner mağazalarımızda istihdam edilmek üzere satış, operasyon, müşteri ilişkileri, kasa ve depo pozisyonlarında istihdam edilmek üzere yeni adaylarımızı bekliyoruz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir